28 Ekim 2016 Cuma

Evde Sufle YapımıÇok nadir insanları hayır demiş olduğu şey bence tatlıdır. Ben ise tatlıya hiç hayır diyemem. Demem de mümkün değil gibi görünüyor. Evde yapmaktan çok zevk aldığım tatlıların en başlarında gelen sufledir. Peki sufle nasıl yapılır? Sufle evde nasıl yapılmalı ? diye merak ediyorsanız tarifimi aşağıda sizinle paylaşacağım.

Evde Sufle Malzemeleri:
  • 3 tane yumurta 
  • 80g bitter çikolata
  • Yarım su bardağı un
  • 50 g tereyağı
  • Yarım su bardağı şeker
Evde Sufle Yapılışı:
 Suflenin en püf noktası olan şey fırını 220 derecede çalıştırmak başlamadan önce mutlaka çalıştırmanız harika olacaktır.
Tereyağı ve bitter çikolataları teflon tavada kısık ateşte karıştırarak eritin. Eridikten sonra ocağı kapatarak unu ilave edin ve iyice karıştırın.
Ayrı bir kapta yumurta ve şekeri karışım beyazlayana kadar çırpın. Çikolatalı harcı ilave ederek mikserle tekrar çırpın. Hamurumuz hazır.
Sufle kaplarınızı ya da ısıya dayanıklı küçük kaplarınız varsa içlerini yağlayarak hamurdan eşit şekilde hepsine paylaştırın. Yaklaşık 4 kap çıkıyor.
Daha önceden ısıttığınız fırında 8dk da sufleniz hazır. Fırından aldıktan sonra bir kaç dakika ilk sıcaklığının geçmesini bekleyin sonra ister tabağa çevirip ister kaseden yiyebilirsiniz. Kabınızı yağlamışsanız yapışmayacaktır. Folyodan sufle kapları var onları da kullanabilirsiniz, onlarda da suflenin çok rahat çıktığını göreceksiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder